Shadow

Brite, Kim Assistant Principal
Burleson, Greg Assistant Principal & Athletic Director
Long, Brent Principal

Abernathy, Elizabeth Biology/Chemistry
Ambrose, Lisa H.S. Guidance Counselor
Ambrose, Sandy H.S. Business
Arnold, Anna H.S. Geometry, Physics
Austin, Talmadge Building Trades
Blackwell, John Middle School Guidance Counselor
Brite, Kim Assistant Principal
Burleson, Greg Assistant Principal & Athletic Director
Burleson, Jason H.S. Drivers Ed, H.S. Baseball
Bush, Ben H.S. English
Campbell, Tina 7/8 Grade Exploratory
Champion, Jacqualine H.S. UDL Special Education
Crews, Barbara H.S. Algebra
Daniel, Hollie 8th Grade Math
Dollar, Amy 7/8 Grade Language Arts
Fincher, Danielle World History
Gallaher, Beth H.S. Algebra II
Gowen, Phillip H.S. World History
Hanson, Justin H.S. Geometry, Algebra I, Precalculus
Himes, Anita High School Special Education
Huntley, Clarissa Personal Finance & Yearbook
Hurst, Katie Health Science
Johnson, Marcia Engineering, Accounting I & II
Kelly, Andrea H.S. Family & Consumer Science/ H.S. Volleyball & H.S. Tennis
Lazarowicz, Corey H.S. Visual Arts
Long, Brent Principal
Long, Jana H.S. Health Science
Long, Wes P.E./ H.S. Boys Basketball
Manire, Dionne Spanish/English
McAllister, Lacy RTI Coordinator
McGill, Craig H.S. P.E., H.S. Girls Basketball
McKamey, Brent 7/8 English
Mote, Leslie PE, H.S. Football Head Coach
Moyer, Jessica H.S. Biology
Murphy, Derrick Economics/Business
Patterson, Retika English
Perry, Jeff H.S. U.S. History, English
Perry, Terri Spanish
Pettus, Katie Middle School Keyboarding
Pitts, Sandy Library Media Specialist
Rochelle, Melissa Physical Science
Runnels, Andrea 7th Science
Shrader, Leann 7th/8th Grade Math
Spears, Larry Electrical/Construction
Staggs, Breeann Band Director
Stanley, Langdon High School Special Education
Suratt, Paula 8th Grade History
Troup, Veronica High School Math
Webb, Josh 7th Science
Winters, Josh 7th Grade World Geography
Yocom, Joseph Middle School Special Education

Ayers, Sandy Special Education Assistant, SHS Interact Club Advisor
Benefield, Tammy Custodian
Brewer, Billie Custodian
Chapman, Jessica H.S. Special Ed. Assistant
Chapman, Sherry Secretary
Cothran, Becky Cafeteria Manager
Davenport, Marsha Library Assistant
Glass, Lorrie H.S. Special Ed. Assistant
Jones, Berrye Custodian
Moore, Shellie Nurse
Reed, Nathan School Resource Officer
Runnels, Karen Inventory Manager
Smith, Anita Bookkeeping
Shadow